Untitled Document
   
 Bal Hakkında

Doğanın Mucizesi Bal

Bal : Bitki nektarlarının, bitkilerin canlı kısımlarının salgılarının veya bitkilerin canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin salgılarının bal arısı Apis mellifera tarafından toplandıktan sonra kendine özgü maddelerle birleştirerek değişikliğe uğrattığı, su içeriğini düşürdüğü ve petekte depolayarak olgunlaştırdığı doğal üründür.

İnsanlık tarihi boyunca pek çok filozof, şair ve bilim adamını eşsiz lezzeti, kaynağı, şifa verici özellikleri ve altından bile daha güzel görünümü ile etkilemiş ve hatta kutsal kitaplarda dahi yer almış doğanın mucizevi altın kaynağı bal.

Geçektende tabiat ananın en çalışkan varlıkları olan bal arılarına borçlu olduğumuz 150 gram balı elde etmek için, bir arının 20.000.000 defa uçup 1 kg nektar veya salgı toplaması gerektiğini biliyor muydunuz?

Bal insanlık tarihi boyunca bilinen en eski ve en yaygın antiseptik olmasının yanı sıra, bazı bal çeşitlerinin astım, bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıkları veya miğde ülseri, ağız içi yaraları (AFT) ve daha birçok virütik rahatsızlığın yanı sıra kansere de iyi geldiğini biliyor muydunuz?
Neden etiketli ambalajlı bal almalıyız? Çünkü etiketli ambalajlı bal, laboratuvar kontrolünden geçmekte, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Kalite sistem belgelerine sahip bir firma tarafından ambalajlanan balda, kovana kadar geri izleme yapılabilmektedir. Emniyet bandının oluşu, tesisten sofranıza gelesiye kadar geçen aşamalarda, ürünün güvenli olduğunu gösterir. Ürünün net ağırlığı hakkında bilgi sahibi olursunuz.

 
    Güvenlik & Gizlilik  
    Satış Sözleşmesi  
    Kargo Hakkında  
    İade Koşulları  
    Site Kullanım Şartları  
 
 
Email Adresiniz  :
Şifreniz  :